Najnowsze wpisy, strona 5


Opis sklepu z prezentami dla fachowców
Autor: kordelas75 | Kategorie: Porady domowe 
11 grudnia 2013, 09:12

Nie ma nic bardziej praktycznego jak fajny kpl.kluczy nasadowych czy innych narzędzi. To w domu zawsze się przyda i nie będzie kolejnym bezużytecznym prezentem. Zapraszam do zakupów, jeżeli nie wiemy co kupić można zadzwonić, podać kwotę, jaką chcemy wydać a my wybierzemy coś odpowiedniego.

Przed świętami proponujemy zakupy prezentów dla majsterkowiczów czy fachowców. W naszym sklepie. Zajmujemy się handlem stacjonarnym i internetową narzędzi Neo i elektronarzędzi Makita, Bosch, plus szeroko pojętych akcesori do zachowania ruchu w małych i dużych zakładach.Staramy się dbać o to, aby w krajowym asortymencie odnalazły się sprzęty wysokiej, jakości za umiarkowaną cenę. Nie licząc towarów mamy do zaoferowania informację i wskazówkę praktyczną i teoretyczną, co jest w obecnych czasach także wielce ważne. Na własnym składzie znajdują sie towary z kategorii pneumatyki i instalacji pneumatycznych, elektronarzędzia różnych firm Proxon, narzędzia z stali chromo-niklowych i szybkotnących, narzędzia pomiarowe, zarówno dla geodetów jak i budowlańców, mamy też dobry wybór urządzeń spawalniczych i akcesoria do spawania, porządnie rozwinęliśmy również dział artykułów ściernych i polerskich. Mamy wyjątkowy wybór narzędzi diamentowych do obróbki artykułów ceramicznych i gresu. Dla stolarzy oferujemy piły do cięcia drewna i ściernice do ich ostrzenia, nie zapominamy o zamkach, zawiasach i wkładkach przeróżnych wymiarów. I to, co w aktualnych czasach staje się dość modne to śruby i nakrętki z stali nierdzewnej.  Jeżeli potrzeba jakiś nietypowych narzędzi to prosimy o kontakt.

Koks do ściernic
Autor: kordelas75 | Kategorie: Art. diamentowe i ścierne 
03 listopada 2013, 11:10
Obciąganie ściernic, to inaczej nadanie ściernicy pożądanego, użytkowego obrysu i odnowienie jej właściwości skrawających. Czyli innymi słowy wyrównanie i naostrzenie. Mamy, więc dwie operacje:
W przypadku koksu możemy tylko wyrównać ściernicę,
Tymczasem obciągacze diamentowe to takie dwa w jednym.
Pierwszą operację idzie wykonać za pomocą osełki sporządzonej z niezmiernie grubego ziarna 98C. Taka osełka nazywana potocznie koksem do obciągania ściernic, ma za zadanie wyrównać powierzchnię ściernicy. Koks nie ostrzy ściernic, a to z tego prostego powodu, że wyrównując powierzchnię kruszy ziarna i je tępi. Nawierzchnia ściernicy po użyciu koksu jest gładka bez wyrazistych ostrych ziaren na powierzchni. Taką ściernicę wypadalo by naostrzyć. Można poczekać i standardowo z niej korzystać, będzie wówczas trochę wolno szło i materiał ostrzony będzie się bardziej nagrzewał. Ogólnie można powiedzieć, że ściernice po użyciu koksu słabo biorą. Czym naostrzyć? Próbowałem kiedyć bardzo ścierliwych materialów ale nie zabardzo się to udało.
Drugi sposób dotyczy obciągaczy diamentowych lub borazonowych. Tu sytuacja jest odmienna. Raz, że takie obciągacze w przypadu majsterkowiczów niezmiennie przewyższają wartość ściernicy, a czasami i szlifierki stołowej. Dwa, że winno się używać przyrząd do obciągania. Szczególnie przy obciągaczach z jednym diamentem. Z ręki jest niezwykle trudno to zrobić, albo inaczej tak się nie robi. Obciągacze zwykle występują w postaci jednego ostrza, wielu ostrzy lub w postaci krążka. Zamocowane są na specjalnych przyrządach dobranych do rodzaju szlifierki i wielkości ściernicy.
 
Ostrzenie ściernicy tak jak pisałem wcześniej ma za zadanie przywrócić nawierzchni roboczej cechy skrawające, poprzez odsłonięcie ostrych ziaren, wyłupanie i wykruszenie stępionych lub usunięcie spoiwa i tym samym odsłonięcie ostrych ziaren.
 
Koksy są przeważnie wykonane z 98C- Węglika krzemu czarnego zawierającego on 98% SiC a reszta to domieszki.
Smukla szlifierki kątowe Bosch GWS 7-125
Autor: kordelas75 | Kategorie: Narzędzia w warsztacie 
Tagi: szlifierka bosch gws 7-125  
02 listopada 2013, 11:07
Jak się na nią z boku patrzy to szlifierka jak każda inna, lekka z nie za dużym silnikiem. Jednakże jak się uchwyci w rękę tą szlifierkę to od razu nie ulega kwestii co w niej jest niesztandarowego. Przede wszystkim jest nader wąska niewiasta by stwierdziła że szczupła, bajecznie leży w ręku. Silnik nie jest za duży bo 720 wat nie powala, ale dla określonych robót to będzie w sam raz. W technologii odchodzi się od nadmiarów i niecelowych zapasów mocy, bo nie ulega kwestii prąd kosztuje. Jak wykonujemy co niemiara drobnych robót, np. przecinanie prętów gwintowanych cienką tarczą 1 mm. to po co nam mocniejsza szlifierka, GWS 7-125 wystarczy, i tak korzystamy niedużą cząstkę mocy silnika. Do poważniejszych prac można wybrać model cięższy np. GWS 1400 i z silnikiem dwa razy mocniejszym. 
Oprócz tego, że jest zgrabna ma nadzwyczaj fajnie rozwiązane dojście do szczotek węglowych. Nie trzeba ściągać dolnej pokrywy, notabene na zdjęciu to widać. Odkręcamy wkręt i po kłopocie. 
Nowe wiertarki stołowe
Autor: kordelas75 | Kategorie: Narzędzia w warsztacie 
Tagi: wiertarki stołowe  
01 listopada 2013, 11:05
Wszechstronne wiertarki stołowe Bernardo. Proste w obsłudze i co najistotniejsze niedrogie. Jak wszystkie prawie wiertarki stołowe i te mają napędy pasowe. Taki napęd ma dwie zasadnicze zalety pierwsza to oczywiście możliwość zmiany obrotów. Jest może kłopotliwa bo za każdym razem trzeba otwierać osłonę i przekładać paski na inne koła pasowe. Ale dzięki temu, mamy cały czas wykorzystane 100% mocy silnika, nic nie znika w elektronicznych obwodach wyłączników. Druga zaleta to brak sztywnego połączenia z silnikiem. Jak nam się coś zakleszczy, np. wiertło albo otwornica to pasek będzie się po prostu ślizgał po kołach i mamy super sprzęgło, prymitywne ale skuteczne.
 
Krótki opis wiertarek stołowych Bernardo:
 
Do warsztatów, lżejszego przemysłu, majsterkowiczów. 
Pasowa przekładnia zmiany prędkości 12 do wyboru, 3-położenia dźwigni posuwu pionowego wrzeciona. 
Regulacja wysokości stołu wzdłuż listwy zębatej za pomocą korby, przechył blatu w zakresie 45°-0°-45°, z wykorzystaniem podziałki kątowej, ponadto możliwość odchylania stołu na boki. 
Wrzeciono łożyskowane kulkowo. 
Nastawianie głębokości wiercenia z wykorzystaniem podziałki. 
Krzyż laserowy do dokładnego wyznaczania punktu wiercenia. Bardzo fajna opcja! 
Osłona ochronna wiertła z mikrowyłącznikiem, o regulowanej wysokości usytuowania.
Sprzedawane w komplecie z 16 mm uchwytem wiertarskim, trzpieniem do uchwytu wiertarskiego, klinem do wybijania wiertła i kluczami trzpieniowymi sześciokątnymi, silnikiem o stałej prędkości i klasie szczelności IP 44, Co oznacza klasa IP przeczytać można Tutaj.
  3-żyłowym kablem zasilającym, oraz wyłącznikiem zwalnianym przy zaniku napięcia.
Ściernice trzpieniowe do miniszlifierek
Autor: kordelas75 | Kategorie: Miniszlifierki Dremela 
29 października 2013, 12:07
Kamienie szlifierskie do ostrzenia i szlifowania wykonane z tlenku glinu. Wyrabiane są w różnych zarysach i rozmiarach. Nadają się do roboty przy obróbce przeróżnego rodzaju metali, odlewów i odkuwek, wygładzania spoin i lutów. Wyśmienicie gradują zadziory po cięciu, odlewaniu, pozostawiają nawierzchnie zgrubnie oczyszczoną z wyraźnymi rysami tak jak po pilniku.
 
Ściernica Dremel SC541 to jeden z linii produktów z systemem szybkiej wymiany. Może trochę kosztuje, ale jak podczas pracy istnieje potrzeba częstej zmiany ściernic to Speedclic nadaje się do tego znakomicie. Tarcza doskonale nadaje się do szlifowania i wygładzania różnych rodzajów metali i odlewów. Została wzmocniona włóknem szklanym, dzięki czemu nie ma zagrożenia, że tarcza pęknie lub się wykruszy podczas pracy.
 
Ściernice trzpieniowe Dremel z węglika krzemu nadają się do obróbki materiałów, ceramicznych, porcelany, szkła, kamienia. Nadają się również do obróbki miękkich metali kolorowych i ich stopów. Dzięki użyciu luźnego spoiwa ściernice nie zapychają się i bardziej efektywnie usuwają materiał. Robota na wyższych obrotach i z delikatnym dociskiem spowoduje, że nie będą się tak błyskawicznie zużywać.
 
Specjalistyczne ściernice do ostrzenia pił łańcuchowych. Produkowane są w różnych rozmiarach, zależnie od modelu łańcucha wybieramy adekwatną średnicę. Ostrzyć powinno się po każdym napełnieniu zbiornika z olejem do smarowania. Nie wolno czekać aż łańcuch będzie zupełnie tępy. 
Akumulatorowe narzędzia Dremel
Autor: kordelas75
28 października 2013, 12:02
Najmniejszy z rodziny akumulatorowych szlifierek Dremel 7700. Zaopatrzony w akumulator niklowo kadmowy o mocy 7,2V. Drobne, dopracowane narzędzie znajdzie użytek w pracach amatorskich i rzemieślniczych. Służy do grawerowania, czyszczenia i znaczenia z zastosowaniem mniejszych frezów i narzędzi polerskich.
 
Miniszlifierka Dremel 8000 to niezwykle praktyczne i dopracowane pod każdym calem akumulatorowe elektronarzędzie. Posiada bezstopniową regulację prędkości z górnym bardzo wysokim zakresem 35000  obr/min. Dzięki zastosowaniu akumulatora litowo jonowego można nim wykonywać pracę zawsze bez konieczności cyklicznego doładowania. Ponad to akumulator można bez ryzyka uszkodzenia doładowywać w dowolnej chwili. Polecany do prac profesjonalnych i amatorskich.
 
Kolejna mini szlifierka Dremel 8100 Co nieco mniejszy silnik niż model 8000, ale także litowo jonowy, z całą pulą korzyści. Szlifierka trzyma moc przez długi czas mimo braku ładowania, akumulator wystarczy naładować w godzinę. Ponad to Dremel 8100 został wyposażony w nakrętkę EZ znacznie usprawniającą zakręcanie i odkręcanie narzędzi. I płynną regulację prędkości.
 
W największym stopniu rozbudowane urządzenie akumulatorowe Dremel 8200. Potężny silnik o dużej sprawności, plus akumulator o znacznej pojemności z zabezpieczeniem elektronicznym, pozwoli na niezwykle wydajną pracę. Cięcie znacznych grubości lub frezowanie zgrubne nie będzie już stanowiło problemu. Dremel 8200 posiada jedno godzinną ładowarkę, bardzo fajny wyłącznik obrotów i samohamujący silnik.
opis na stronie http://sklepdremel.pl/
Narzędzia Dremel
Autor: kordelas75 | Kategorie: Miniszlifierki Dremela 
28 października 2013, 11:17
Najmocniejszy i najbardziej rozbudowany rodzaj miniszlifierki Dremel 4000. Innowacją jest wyłącznik obrotów, z elektroniką pozwalającą na perfekcyjną moc nawet przy małych obrotach. Wydajny silnik o dużej sprawności pozwoli na wykorzystanie większych tarcz, do cięcia i do szlifowania.
 
Najbardziej solidny model mini szlifierki Dremel 3000. Dopracowany wyłącznik obrotów efektywny silnik o mocy 130 W, wiele sprzedanych sztuk. Jest co prawda słabszy od modelu 4000, ale jeżeli potrzeba coś faktycznie niezawodnego to trzeba wybrać Dremel 3000. Tak jak do każdego modelu Dremela, współgrają do niego wszelkie przystawki i osprzęt.
 
Jeden z najstarszych modeli Dremel 200. Od tego się wszystko zaczęło. Model 200, został na jakiś czas cofnięty z sprzedaży, ale chyba cieszył się tak dużym uznaniem że firma postanowiła wprowadzić go na nowo. Poza tym ma perspektywę rywalizować z tanimi mini szlifierkami. Wyposażony w silnik 125 W, daję radę w pracach grawerskich i z wałkiem giętkim.
Wiertła do stali
Autor: kordelas75 | Kategorie: Narzędzia w warsztacie 
27 października 2013, 11:17
Dzień dobry
Niejednokrotnie wykonanie paru otworów w metalu sprawia nam wiele kłopotów. Bo jest to operacja techniczna wymagająca fundamentalnej wiedzy na temat skrawania. Nie wystarczy, zatem dobra wiertarka, wkrętarka i pierwsze lepsze wiertło.
Wiercenie to inaczej usuwanie za pomocą wiertła niewielkich części obrabianego materiału, inaczej wiórów. W czasie wiercenia mamy do czynienia z wytwarzaniem się temperatury i nagrzewaniem wiertła, elementu obrabianego i wiórów. Z siłami skrawającymi, które nieraz powodują uszkodzenie wiertła, i siłami tarcia powodującymi zmianę geometrii ostrza, czyli popularnie mówiąc wiertła się tępią. 
Większość wierteł jest wytworzonych z stali HSS z różną zawartością kobaltu, ale to nie wszystko. Bardzo istotne jest aby wiertło było odpowiednio zaostrzone, mam na myśli, aby krawędzie skrawające były równej długość i ścin wiertła znajdował się w osi wiertła. Daje nam to gwarancję, że obie krawędzie skrawające będą w ciągu wiercenia wykonywały jednakową pracę. Wiertło nie będzie miało bicia, powierzchnia otworów będzie dokładnie taka jak rozmiar wiertła. I co najistotniejsze obniżymy do minimum ogrzewanie się wiertła.
Kolejna sprawa to geometria ostrza, nie będę się za bardzo rozpisywał się w tej kwesti. Dodam tylko o korekcji ścinu. Wiertła z korekcją ścinu mają krótszy ścin i zarazem dłuższą krawędź skrawającą. Takimi wiertłami można wiercić bez punktowania.
Wybór wiertła będzie zależał od rodzaju obrabianego materiału. I tak najbardziej popularne są wiertła NWKa HSS Baildon, można nimi wiercić: stal konstrukcyjną, węglową, staliwo, żeliwo, opcjonalnie mosiądz, brąz, aluminium, tworzywo, drewno.
NWWr- specjalne wiertła do wiercenia w blachach otworów pod nity.
NWKa HSS-inox do wiercenia w stalach kwasoodpornych.
NWKp wiertła przedłużane do stali, tu długości są różne zależnie od średnicy.
 
Oprócz wiertła kluczowe są również parametry skrawania. Zależnie od tego, jakie elektronarzędzie wybierzmy: wiertarka stołowa, wiertarka ręczna, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa.  Będziemy mogli dobrać prędkość obrotową i posuw. Najlepsze parametry zapewniają nam wiertarki stołowe, ale nie wszędzie możemy je użyć. Generalnie możemy obrać zasadę, że niższe obroty i dużych nacisk zagwarantuje nam odpowiednie parametry skrawania.
Przykładowo, stal nierdzewna otwór 8mm grubość 4mm, emulsja lub olej do chłodzenia, wiertło HSS-E Co5, wiertarka wiertarko - frezarka:
Obroty nie powinny przekroczyć 10m/min, a posuw nie może być większy niż 0,10 mm/obrót. Czyli innymi słowy możemy wiercić z prędkością nieprzekraczającą 400obr/min. Ale ta prędkość nie jest optymalna. Zatem optymalnie będzie np.: 310obr/min, i posuw na każde 30 obrotów 1 mm (trzykrotnie mniej niż zalecane).
Bardzo istotne jest chłodzenie wiertła w trakcie wiercenia. Można stosować emulsje, oleje, spraye do wiercenia. Unikać należy wody, ponieważ nie ma ona żadnych właściwości smarujących, jedynie chłodzące. Jedynie przy wierceniu żeliwa nie potrzebne jest smarowanie, min. dla tego, że grafit zawarty w żeliwie ma dobre właściwości smarne.
Pozdrawiam
Wydajne młotki udarowe sds plus Boscha
Autor: kordelas75 | Kategorie: Elektronarzedzia -nowości 
26 października 2013, 10:45
Dzień dobry
Mamy w dzisiejszych czasach masa różnych nowości, nie wiem czy to powiązane jest z kryzysem. Bo chodzi o to, że trzeba wytwarzać nieprzerwanie coś nowego, żeby nie wypaść z obiegu. Przeważnie firmy przerabiają wygląd, albo jeden czy kilka parametrów i mamy nowy super funkcjonalny produkt. To taki trend bo ciągłe zmiany to ruch w interesie i zarobek. W takim wypadku kupujący jest skazany na doświadczalny wybór i jedynie sprawdzenie nowego produktu, może nam odpowiedzieć czy mamy do czynienia z nowinką techniczną czy tylko z zmianą nazwy i wyglądu.
Ale wracam do tematu, Bosch wypuścił nowy wyrób młoto wiertarka GBH 2-28 DFV. Poza zmianą nazwy i wyglądu, otrzymujemy nowe parametry, czyli: 850W co przekłada się na wzrost energii pojedynczego udaru. Czyli z 2,8J na 3,2J, czy to mało czy dużo zależy, do czego będziemy stosować, jeżeli do wiercenia pod ocieplenie wiertłami sds plus o średnicy 10mm to nie ma to większego znaczenia. Może z wyjątkiem tego, że narzędzie będzie mniej obciążone. Z kolei jak w ręce złapie taką młotowiertarkę instalator i wsadzi wiertło sds plus dajmy na to 20 mm i długie na 500mm to już będzie wiedział, za co zapłacił. W takim przypadku taka moc i energia udaru się przydają.
Oprócz tego młot GBH 2-28 DFV został zaopatrzony w sprzęgło przeciążeniowe, szczotkotrzymacz zamieniający obroty przy zachowaniu 100% mocy na lewych obrotach. I jeszcze uchwyt z redukcją wibracji. Czy to jest istotne może oznajmić pracownik, który wierci cały dzień a później nie może utrzymać kubka z piciem, bo mu sie tak ręka trzęsie.
Cena jak można sie domyślać wyższa od modelu uprzedniego, ale tak to jest.
Nowe mocniejsze frezarki Boscha
Autor: kordelas75 | Kategorie: Elektronarzedzia -nowości 
25 października 2013, 10:41
Cześć
Nieco nowości z elektronarzędzi Bosch.
Pierwsza to kolejna frezarka, która zastąpi dwa wycofane wyroby a mianowicie frezarkę górnowrzecionową GOF 1300 CE i frezarkę uniwersalną GMF 1400 CE.
 
Nowiutka frezarka nie licząc wyglądu ma kilka patentów. Ergonomiczny przełącznik w uchwycie, dokładną regulację głębokości frezowania w skokach, co 1/10 mm. Regulacja działa również po zablokowaniu głębokości frezowania na szynach. Waży 12 kg, innymi słowy sporo, ale biorąc pod uwagę trwały i masywny korpus oraz efektywny silnik 1600W z CE to nie powinno być problemu z obsługą. I jeszcze Bosch tak opracował górną pokrywę, że można bez problemu położyć ją do góry nogami i wymienić frez. Górna pokrywa jest po prostu plaska i nie blokuje kabel. Frezarka ma dodatkowo transparentną płytę ślizgową a nad frezem są lampki led, z praktyki wiem, że taki banał czasami dopomaga w robocie.
 
Druga maszyna to GMF 1600 CE, frezarka górnowrzecionowa z przystawką kopiującą. Korpus silnika i parametry ma takie same jak ta, co ją zaprezentowałem wyżej, na dodatek posiada przystawkę do powielania, sybkowymienną SDS. A blok frezarki można bez problemu przekładać. Obie są pakowane w systenery L-BOXX i mają uchwyty na frezy do drewna 12mm i 8mm.